FAQ

Proč se učit s námi?

Instruktoři 180° Snowboarding jsou odborníci, pro které je jejich práce posláním. V popředí jejich zájmu jste vy, naši klienti. Mají zkušenosti a znalosti zvolit ideální terén a cvičení pro každého konkrétního klienta. Víme, jak důležité jsou pro začínající snowboardisty první okamžiky strávené na desce, proto je pro nás radostí být u toho a ukázat vám „jak na to“, protože si všichni přejeme, abyste snowboarding milovali stejně, jak ho milujeme my.
Ale já už umím na snowboardu jezdit! Proč bych si měl vzít lekci?

Tohle je poznámka, kterou často slyšíme od pokročilejších riderů, když jde o lekci SNB. Jedna z výhod snowboardingu je to, že po několika základních lekcích a následujícím rychlém progresu je klient schopen dostat se brzy do fáze, kdy je schopen sjet většinu sjezdovek v resortu. Díky tomuto faktu, většina ze středně pokročilých a dokonce i pokročilých jezdců trpí při jízdě špatnou technikou, bránící jim v dalším pokroku a využití pokud možno nejvíc z toho, co jim prkno nabízí… existuje mnoho důvodů, proč si vzít lekci s instruktorem nebo trenérem, ale jeden z nejdůležitějších je, abyste se na prkně bavili a nepřestali se vyvíjet. Možná to zní jako klišé, že “je vždycky něco dalšího, co se naučit”. Vzít si lekci s jedním z našich trenérů je investice do tvého snowboardingu, která ti otevře dveře k novým zážitkům. At už se chceš učit nové oblasti jízdy, nebo se jen zlepšuješ v konkrétní technice, pomůžeme ti jednoduchými a efektivními postupy, které tě nasměřují správným směrem.
Měl bych si zarezervovat lekci v předstihu?

Ano! Jsme malá specializovaná škola, proto na rozdíl od velkých lyžařských škol přijímáme mnoho rezervací s předstihem. Kontaktuj nás pro zjištění aktuální dostupnosti našich instruktorů. Privátní a skupinovou výuku je nutné rezervovat předem.
Potřebuji ochranné pomůcky?

Pády jsou součástí učení se jízdy na snowboardu. S naším instruktorem se toto dramaticky minimalizuje, ovšem i přes to, stále doporučujeme používat helmy a chrániče páteře. Speciálně pro začátečníky, děti a ty co se učí freestyle. Modřiny a zranění vážně ovlivňují vaše sebevědomí…a to je klíč k učení se jízdy na snowboardu!
Jaký je minimální věk pro výuku na SNB?

Není nic takového jako minimální věk pro učení se snowboardingu. My učíme děti od 2,5 roku věku. Děti mladší 7 let obecně potřebují vice dopomoci od instruktorů, proto je pro ně určena pouze privátní výuka. Děti od 6/7 let již mají nezbytnou koordinaci a sílu k udržení stability na snowboardu a jsou proto mnohem dříve nezávislí na dopomoci instruktora.
Jsou vaši instruktoři kvalifikovaní?

Ano! Všichni naši instruktoři jsou kvalifikovaní speciálně pro výuku snowboardingu a mají kvalifikace, opravňující je k samostatnému plánování, vedení a vyhodnocování výcviku. Mimo to má každý instruktor a trenér mnohaleté zkušenosti s výukou snowboardingu.